جزیره هنگام

جزیره هنگام یکی از جزایر ایرانی خلیج فارس و از توابع بخش شهاب شهرستان قشم می‌باشد که در سواحل جنوبی جزیره قشم واقع شده است.

این جزیره با مساحت 6.33 کیلومتر مربع به شکل مخروط ناقص بوده و از ارتفاعات پست آهکی تشکیل یافته است. بلندترین نقطه این جزیره کوه ناکس می‌باشد که فقط 106 متر ارتفاع دارد.

این جزیره با جاذبه‌های متنوع، یکی از مناطق گردشگری استان هرمزگان به شمار می‌رود که از جمله آن‌ها می‌توان به تأسیسات بندری انگلیسی‌ها، تماشای دسته‌های دلفین در اطراف جزیره، شنا و غواصی در سواحل نقره‌ای جزیره، تماشای لاک‌پشت‌های دریایی، سواحل زیبای صخره‌ای و شنی، سنگ مادر و دختر (در نزدیکی روستای غیل) و کوه‌ها و خاک‌های قرمز رنگ (معروف به گِلک که در تهیه غذا استفاده می‌شود) اشاره نمود.

در گذشته ساکنان جزیره به فعالیت ماهیگیری اشتغال داشتند اما در حال حاضر با حضور گردشگران به منظور بازدید از زیبایی‌های جزیره، ارائه خدمات به بازدیدکنندگان از جمله فعالیت‌های اقتصادی مردم محلی محسوب می‌شود.

ساکنان جزیره هنگام استان هرمزگان

سواحل جزیره هنگام در استان هرمزگان

جزیره هنگام در استان هرمزگان

ساحل جزیره هنگام در استان هرمزگان

ساحل نقره ای جزیره هنگام استان هرمزگان

جاذبه های گردشگری جزیره هنگام

حیات وحش جزیره هنگام

ساکنان جزیره هنگام

برای رفتن به جزیره هنگام باید از راه ساحل جنوبی جزیره قشم به سمت روستای شیب دراز رفت. در این روستا می‌توان با کرایه قایق‌های دربستی، به گشت و گذار در آب‌های اطراف جزیره پرداخت.

  • آدرس: سواحل جنوبی جزیره قشم
  • دسته بندی: جاذبه های طبیعی
بروزرسانی: 6 سال پیش
1371 بار این صفحه دیده شده است

جاذبه های گردشگری مشابه

بندرگردی

بانک اطلاعات شهری بندرعباس

بندرگردی، برای کمک به حس و تجربه ی بهتر از زندگی در بندرعباس بوجود اومده، اصلی ترین هدف بندرگری، معرفی کسب و کارهای بندرعباس، اماکن گردشگری استان هرمزگان و جدیدترین رویدادهای شهر بندرعباس از نمایشگاه ها گرفته تا کنسرت ها، با امکان نقد و بررسی توسط کاربران میباشد.
با بندرگردی میشه در کسری از ثانیه با جستجو در میان هزاران کسب و کار و مکان تجاری ثبت شده، اطلاعات مورد نظر خودتون رو پیدا کنید یا حتی اطلاعات کسب و کاری رو ویرایش و بروزرسانی و یا نظر خودتون رو در مورد اون کسب و کار ثبت کنید. یکی دیگه از امکانات مفید بندرگردی اینه که حتی میتونید کسب و کار خودتون رو کاملا رایگان معرفی کنید.

در بندرگردی، بانک اطلاعات شهری بندرعباس تمامی کسب و کار های بومی مانند آرایشگاه مردانه در بندرعباس، آرایشگاه زنانه در بندرعباس، رستوران در بندرعباس، فست فود در بندرعباس و ... معرفی میگردد.

همچنین در بندرگردی کسب و کارهایی از صنوف شرکت حمل و نقل در بندرعباس، مهد و پیش دبستانی در بندرعباس، قالی شویی و مبل شویی در بندرعباس لیست شده است.